• +386 51 328 208
  • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Kamniški plavalci uspešni na Letnem odprtem združenem prvenstvu Slovenije

Po dveh državnih prvenstvih, ko smo se veselili uspehov mlajših kategorij kamniških plavalcev, so ta konec tedna tudi starejši plavalci Plavalnega kluba Kamnik poskrbeli za veselje in odlične rezultate. Od 1. do 4. avgusta 2019, je v Kranju potekalo Letno odprto združeno prvenstvo Slovenije 2019 v 50-metrskih bazenih, ki se ga je udeležilo 308 plavalcev iz 24 slovenskih klubov in 14 tekmovalcev iz 5 tujih klubov.

Pod vodstvom trenerjev Emila Tahirovića in Mihe Potočnika se je prvenstva udeležilo 10 plavalcev iz 1. in 2. selekcije Plavalnega kluba Kamnik v kategorijah:

•  kadetinje (14 in 15 let): Eva Bende, Marja Maček Sitar, Žana Peterlin, Maja Vezenkova,
•  kadeti (15 in 16 let): Gašper Stele,
•  mladinke (16 in 17 let): Maja Berlisk, Tina Dolinar in Neža Tekavčič,
•  mladinci (17 in 18 let): Jernej Prebil,
•  članice (18 let in starejše): Živa Dobrovoljc.

Kamničani so skupno zabeležili 54 štartov in se uvrstili v kar 26 finalnih obračunov. Naši plavalci so pokazali odlične nastope in osvojili veliko osebnih rekordov.

Posamično so je najbolj izkazal Jernej Prebil, ki je s časom 1:53.89 postal mladinski državni prvak na 200 m prosto in hkrati osvojil 3. mesto v absolutnem seštevku, na 400 m prosto pa si je priplaval bron.

Z osvojenim 3. mestom na 50 m prosto je na stopničke stopila tudi Marja Maček Sitar.

V finalnih nastopih so nastopili:

•  Jernej Prebil: 50 m prosto, 100 m prosto, 200 m prosto, 400 m prosto in 50 m hrbtno;
•  Gašper Stele: 200 m prosto, 400 m prosto in 200 m delfin;
•  Maja Vezenkova: 50 m prosto, 100 m prosto, 200 m prosto, 400 m prosto, 50 m hrbtno, 50 m delfin in 100 m delfin;
•  Marja Maček Sitar: 50 m prosto, 100 m prosto, 200 m prosto, 400 m prosto, 50 m hrbtno in 200 m mešano;
•  Žana Peterlin: 50 m prsno, 100 m prsno in 200 m prsno;
•  Eva Bende: 50 m hrbtno in 100 m hrbtno.

V štafetnih preizkušnjah so naše štiri kadetinje Eva Bende, Marja Maček Sitar, Žana Peterlin in Maja Vezenkova pokazale dobro pripravljenost in veliko borbenosti ter se kar trikrat zavihtele na stopničke. V kategoriji kadetinj so v štafetah 4 x 100 m prosto in 4 x 100 m mešano osvojile drugo mesto, v štafeti 4 x 200 m prosto pa so stopile na tretjo stopničko.

Vsem iskreno čestitamo in jim želimo prijeten preostanek počitnic!

Za PKK: Helena Končar