• Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Na 21. Boštjanovem ″Dr. Figu″ so kamniški plavalci osvojili 7 odličij

V soboto, 19. januarja 2019, se je v Kranju odvijal 21. Boštjanov ″Dr. Fig″, mednarodni plavalni miting.

Na tekmovanju je nastopilo 472 plavalcev in plavalk iz 28-tih klubov iz Slovenije, Avstrije, Hrvaške in Srbije, ki so nastopili v kategorijah:

• dečki: 2005, 2006 in deklice: 2006, 2007;
  • mlajši dečki: 2007 in mlajši ter maljše deklice: 2008 in mlajše.

Kamniško ekipo so zastopali varovanci trenerja Mihe Potočnika: Ivana Lukan, Taja Vejnovič, Iza Videc, Miha Justin, Marko Gabriel Končar, Anej Mark Lapuh, Nik Peterlin, Jakob Prebil, Bor Slana, Jaka Varga in Rok Vejnovič.

Na spektakularnem tekmovanju, ki sta ga popestrila France Prešeren in njegova Julija ter nastop sinhronih plavalk, so se v močni konkurenci kamniški plavalci odlično izkazali in izboljšali svoje osebne rezultate.

Vrhunec tekmovanja so bila finala v disciplinah 100 m delfin, 100 m hrbtno in 100 m mešano za dečke in deklice ter 50 m prosto in 50 m prsno za mlajše dečke in deklice. Organizatorji so se za izvedbo finalnih nastopov zelo potrudili, saj so se finalisti v soju žarometov in ob glasni najavi njihovega imena počutili kot na velikih tekmovanjih.

Med osem izbrancev v posamezni finalni disciplini se je uvrstilo tudi šest kamničanov, ki so skupaj zabeležili 9 odličnih finalnih nastopov in osvojili 7 medalj.

Na stopničke so stopili:

• Iza Videc: 3. mesto na 100 m hrbtno;
  • Marko Gabriel Končar: 3. mesto na 50 m prosto (in 5. mesto na 50 m prsno);
  • Jakob Prebil: 1. mesto na 100 m delfin, 2. mesto na 100 m hrbtno in 3. mesto na 100 m mešano;
  • Bor Slana: 3. mesto na 100 m hrbtno;
  • Rok Vejnovič: 2. mesto na 50 m prsno.

Finalni nastop na 100 m delfin si je priplavala tudi Taja Vejnovič in se uvrstila na 7. mesto.

To je bilo zadnje tekmovanje za doseganje norm za nastope na državnih prvenstvih, ki se začenjajo že ta konec tedna. Kamniški plavalci so to priložnost dobro izkoristili in dokazali, da so za najpomembnejše domače prvenstvo odlično pripravljeni.