• +386 51 328 208
  • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Na pustno soboto v Zagrebu kamniški plavalci osvojili deset odličij

Po dolgem tekmovalnem premoru je 26. 2. 2022, na pokritem 50 metrskem bazenu Utrina v Zagrebu potekal plavalni miting ZPK 2022.

Nastopili so plavalci iz štiriindvajestih klubov, med njimi trije slovenski klubi. V konkurenci 279 plavalcev, so Plavalni klub Clacit Kamnik zastopali štirje plavalci pod vodstvom trenerja Mihe Potočnika. Lena Novak, Iza Videc, Ivana Lukan in Nik Peterlin so se v hrvaški prestolnici odlično odrezali in v mesto pod kamniške vršace prinesli 10 medalj.

V kategoriji kadetinj in kadetov so dosegli naslednje rezultate:
Lena Novak je osvojila 1. mesto na 1500 m prosto, 200 m prosto ter v isti disciplini tudi 2. mesto absolutno ter 3. mesto na 50 m prosto.
Iza Videc je osvojila 2. mesto 50 m hrbtno ter 3. mesto na 100 m in 200 m hrbtno.
Ivana Lukan je osvojila 3. mesto 200 m prsno.
Nik Peterlin je osvojil 2. mesto 800 m prosto v absolutni in kadetski konkurenci ter 2. mesto na 50 m in 100m prosto.

Osvojenih medalj so se razveselili tudi vsi ostali plavalci v našem klubu, saj so s tem še posebej najmlajšim dokazali kaj vse je mogoče in jim vlili nove upe in motivacijo za prihajajoče tekme in državno prvenstvo v začetku aprila.

Plavalcem in trenerju iskreno čestitamo!