• Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Odlična forma v Ljubljani

Kamniški plavalci potrdili odlično formo na mitingu v Ljubljani

V soboto in nedeljo, 21. in 22. 5. 2022, je na kopališču Kodeljevo potekal 47. Mednarodni plavalni miting pokal mesta Ljubljane. Tekmovanja so se udeležili plavalci 21. slovenskih klubov in plavalci iz sosednjih držav. Za Plavalni klub Calcit Kamnik je tekmovalo 17 plavalk in plavalcev pod mentorstvom trenerjev Mihe Potočnika in Emila Tahirovića. Plavali so Maruša Kugler, Ivana Lukan, Maja Manojlović, Ema Matijaš, Laura Podgoršek, Tajda Spruk, Taja Vejnovič, Iza Videc, Nina Vrhovnik, Andraž Cencelj, Miha Justin, Liam Negodič, Nik Peterlin, Tevž Štupar, Rok Vejnovič, Matevž Vrhovnik in Nace Žen.

Potekali so trdi boji, ne samo za medalje, temveč tudi za dosego norm za poletno državno prvenstvo, ki se hitro približuje.

V kategoriji deklic je tokrat blestela Laura Podgoršek, ki je osvojila zlato medaljo na 200 m delfin, srebrno medaljo na 200 m prosto in dve bronasti na 50 m prosto in 100 m prosto.

Nina Vrhovnik je osvojila tri bronaste medalje na 50 m delfin, 100 m delfin in 200 m prosto.

V isti kategoriji je Rok Vejnovič osvojil tri srebrne medalje na 100 m prsno, 100 m hrbtno in 200 m hrbtno.

V kategoriji kadetov in kadetinj je Iza Videc osvojila srebrno medaljo na 200 m hrbtno in bronasto na 100 m hrbtno.

Ivana Lukan si je priplavala zlato medaljo na 200 m prsno in dvakrat bron na 50 m in 100 m prsno.

Nik Peterlin je osvojil dvakrat srebro na 400 m in 800 m prosto, bron na 200 m prosto, 50 m delfin in 50 m hrbtno.

Forma kamniških plavalcev se stopnjuje, prav gotovo pa jo bodo nadgradili s treningi, ki se začenjajo na domačem bazenu Pod Skalco.