• Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Calcitovi plavalci v Banja Luki osvojil 25 medalj

Na mestnem olimpijskem bazenu v Banja Luki, je 18. in 19. 2. 2023 potekal 12. Mednarodni memorial »Mladost kup 2023 – Branko Mićin«. Na dogodku so bili prisotni plavalci iz Bosne in Hercegovine, Hrvaške, Bolgarije, Srbije in Slovenije.

Tekmovali so: Kaja Hočevar, Neža Hren, Taja Klemen, Tina Klemen, Maruša Kugler, Tajda Spruk, Tymur Beshlyk in Žiga Kugler, pod vodstvom trenerja Emila Tahirovića.

V svojih kategorijah so skupno osvojili 25 medalj in en pokal.

Taja Klemen je osvojila štiri zlate medalje na 200 m prosto, 100 m hrbtno, 200 m hrbtno in 400 m mešano. Svoje nastope je okronala še s pokalom za najboljšo plavalko v svoji kategoriji.

Neža Hren je osvojila tri zlate medalje na 100 m prsno, 200 m prsno, 200 m mešano in bronasto medaljo na 200 m prosto.

Tina Klemen je osvojila srebrno medaljo na 50 m delfin in bronasto medaljo na 200 m mešano.

Maruša Kugler je osvojila dve zlati medalji na 100 m prosto, 200 m mešano, srebrno medaljo na 50 m prosto in bronasto medaljo na 200 m prosto.

Tajda Spruk je osvojila zlato medaljo na 200 m mešano in tri srebrne medalje na 50 m prsno, 100 m prsno in 200 m prsno.

Žiga Kugler je osvojil zlato medaljo na 100 m hrbtno, srebrno medaljo na 200 m hrbtno in bronasto medaljo na 50 m hrbtno.

Tymur Beshlyk je osvojil dve bronasti medalji na 200 m prosto in 50 m delfin.

Plavalni klub Calcit Kamnik je imel močno podporo s tribun. Tekmo si je ogledalo precejšnje število navijačev – staršev. S športnim navijanjem in vzpodbujanjem, so ustvarili prijetno športno vzdušje in se veselili uspehov.

Za plavalce je bila tekma zanimiva izkušnja. Poleg športnih uspehov, so izkusili utrip in lepote mesta, ki je znano po zelenju in alejah.

Vsem plavalkam, plavalcem in trenerju iskreno čestitamo!