• Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Multinations Cup 2023

Prvi vikend v aprilu so trije kamniški plavalci nastopili v reprezentanci Slovenije na Multinations Cupu.

Multinations Cup je ekipno tekmovanje. Točkuje se samo en plavalec posamezne države, ki je vnaprej določen. Vsi ostali plavalci iste države plavajo izven konkurence in nimajo končne uvrstitve, prizna pa se jim rezultat.

Plavanje izven konkurence plavalcem omogoča več posamičnih štartov na samem tekmovanju.

Nik, Rok in Ivana so izpolnili normo za nastope na MULTINATIONS CUP 2023. Nik že ima izkušnje z mednarodnim mladinskim nastopom, Rok in Ivana sta se prvič udeležila močnega kadetskega mednarodnega dogodka.

Nik Peterlin je nastopil na mladinskem Multinations Cupu na Cipru (Limassol); 50, 100, 400 in 1500 m prosto. Z osebnim rekordom 15:47,76 je za Slovenijo osvojil bronasto medaljo v disciplini 1500 m prosto. V hudi konkurenci priplaval tudi osmo mesto na 400 m prosto.

Rok Vejnovič in Ivana Lukan sta se udeležila dogodka na kadetskem Multinations Cupu v Srbiji (Beograd) in dosegla osebne čase.

Rok je nastopal na 400m mešano (200 m hrbtno), 400 m prosto, 1500 m prosto, 200 m delfin. V disciplini 400 m mešano osvojil odlično 9. mesto.

Ivana je nastopala na 100 in 200 m prsno ter prosto.

Ana Avbelj, Ivana Lukan, Nik Peterlin, Laura Podgoršek, Rok Vejnovič, Taja Vejnovič in Iza Videc so plavalke in plavalci iz 17 slovenskih klubov, ki so sestavljali slovensko kadetsko in mladinsko reprezentanco. Pomerili so se na tradicionalnem Četveroboju s Hrvaško, Srbijo ter Bosno in Hercegovino v Sarajevu. V skupnem seštevku je zmago slavila Hrvaška pred Slovenijo, Srbijo in BIH. Slovenske kadetinje in kadeti so bili med vrstniki drugi, slovenske mladinke in mladinci pa tretji.

V slovenski izbrani vrsti je za najboljši dosežek poskrbel Nik Peterlin s časom 8:18,74 na 800 m prosto. Med kadetinjami je Ivana Lukan osvojila 2. mesto na 100 m prsno in 3. mesto na 200 m prsno, Rok Vejnovič 2. mesto na 400 m mešano v kategoriji kadetov.