• +386 51 328 208
  • Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Novice

Nik Peterlin - OFEM Banska Bystrica SVK

V olimpijsko reprezentanco mladih Slovenije se je uvrstil tudi kamniški plavalec Nik Peterlin, ki nas bo zastopal na Slovaškem v disciplinah 200, 400 in 1500 m prosto.

V nedeljo, 6. 6. 2022, se je končalo kvalifikacijsko obdobje za nastop na Olimpijskem Festivalu Evropske Mladine (OFEM) v Banski Bystrici na Slovaškem (24. – 30. 7. 2022).

Nik je zastopal kamniški klub in Slovenijo, na Mladinskem evropskem prvenstvu v Setubalu na Portugalskem.
Nastopil je v disciplini daljinsko plavanje 7500 m in dosegel izjemno mesto, med 40 nastopajočimi iz 23 držav, je osvojil 10 mesto, čas 1:37:43.7 .
Za Nika je bila udeležba izziv, ker se je prvič udeležil tekmovanja v morju, vsi dosežki do te udeležbe oz. dogodka, so potekali na bazenu.
Nik se je v aprilu na Cipru udeležil Multinationals Cup Limassol, osvojil 3. mesto 1500 m in dosegel odličen čas, 16:24,60.
V klubu smo se razveselili izjemnega dosežka perspektivnega plavalca.